Giidid

Setomaa on see piirkond, kus on kõige ehedamalt säilinud palju traditsioonilist, mis mujalt on juba kadunud: siin kantakse sageli rahvariideid, peetakse kirikupühi ja rahvakalendri tähtpäevi, lauldakse leelot ja kõnõldas uma kiilt. Päris igapäevaselt seda kõike muidugi ei näe ega kuule, seepärast tasub oma reisi veidi ette planeerida ja soovitavalt võtta ühendust mõne kohaliku giidiga, kes oskab kokku panna põneva programmi ning näidata erilisi kohti ja erilisi inimesi. Väga põnev on piiriteema: Setomaa asub ju mitmes mõttes piiri peal! Saatse saapas saab isegi korraks piiri ületada.

Setomaa reisiks peaks arvestama terve päeva, olenevalt reisi algus- ja lõpp-punktist. Kohapeal viibimiseks peaks arvestama vähemalt pool päeva (5 tundi). Setomaal on aga nii palju pakkuda, et siin võib veeta ka mitu sisukat päeva.

 

 

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.