<!-- Google Tag Manager (noscript) --> <noscript><iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-PHLCMNKP" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript> <!-- End Google Tag Manager (noscript) -->

Seto käsitöö, rahvariided ja ehted

Seto naise puna-must-valged rahvarõivad paistavad eestlaste triibuseelikute taustal hästi silma. Seto meeste valged hamed ja villakuued muudavad nemadki hästi nähtavaks ja eriliselt väärikaks. Rahvarõivad on Setomaal tänini au sees, neid kantakse uhkusega igal suuremal pidupäeval, samuti arvukatel esinemistel. Seto rahvarõiva põhivärvid on valge ja punane. Punane on eluvärv, see kaitseb kurja ja haiguste, nt katku eest. Seto rahvarõivad valmistatakse algusest lõpuni käsitööna ning seepärast on nad eriti väärtuslikud, ja muidugi ka kallid.

Seto naise rahvarõiva eriline osa on uhke hõbeehtekomplekt. Öeldakse, et seto naist on enne kuulda kui näha, nõnda kõva häält teevad kõlisevad hõbeehted. Abielunaise tunnus on suur sõlg: see viitab viljakale eale ja kaitseb samas kurja silma eest naise kõige õrnemat kohta, tema hinge. Sõlele lisanduvad rohked hõbekeed ja rahad.

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.