Setomaa vaatamisväärsused

Verhulitsa terviserada

Verhulitsa terviserajad pakuvad mõnusa segu loodusvaikusest ja mitmekesisest maastikust, mis sobib ideaalselt nii igapäevaseks liikumiseks kui ka pikemaks välitreeninguks. Rajad looklevad vahelduva reljeefiga metsamaastikul, pakkudes jooksjatele, matkajatele ja ratturitele värsket õhku ning füüsilist pingutust just endale sobivas mahus. Võimalik kasutada eri pikkustega radu (1,2,3,5 km), mis teevad sellest piirkonnast ühe Setomaa parima treeningkoha ka kaartide ja kompassiga liikujatele.

Kuna rada ristub RMK matkarajaga, on võimalik pikendada jalutuskäiku ja avastada ümbruskonna looduslikku mitmekesisust ka väljaspool terviseraja põhiradasid. Talvel muutuvad samad ringid hästi läbitavateks suusaradadeks, mis meelitavad nii klassika- kui uisutehnika harrastajaid.

Parkimisvõimalus on kuni 50 autole. Valgustust rajal ei ole, mistõttu sobivad külastuseks eelkõige päevased tunnid.

Info raja hetkeolukorra kohta leiab terviseradade veebilehelt.

Omadused

Üldine varustus
  • Parkimine tasuta

Info

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.