Näituse avamine. Elo Uibokand "Keväjä häitsme' "

03.06.2022

17.00

Setomaa muuseumidNäituse avamine. Elo Uibokand "Keväjä häitsme' "

Elo Uibokand on Põlvast pärit maalikunstnik ja ehtemeister, kes on õppinud kujutavat kunsti(BA) ja ehtekunsti(MA) nii Eestis, Soomes kui praktikatel Hollandis, Portugalis ja Prantsusmaal. 
Sellel näitusel on väljas Elo õlimaalid, mis on valminud viimase paari aasta jooksul, enamus viimase poole aasta sees. Näituse teema on lilled ja õied, nii kujutletud kui naturaalsed õunapuu- ja kirsiõied.
Kunstniku sõnadega: „ Minu jaoks tähendavad õied õrnust ja naiselikkust, ilu ja headust, harmooniat ja elurõõmu ja armastust. Õis õitseb vaid lühikest aega, temas on nii palju hetke kordumatut ilu ja rahu, täiuslikkust. Mina kunstnikuna saavutan maalis täiuslikkuse siis, kui ütlen endale – nii, see maal on valmis! Aga järgmist alustades on jälle tunne, et ma ei tea tõesti mitte midagi ja tuleb jälle otsast alustada ja täiuse poole tuleb üha uuesti ja uuesti püüelda. Ma ei maaligi tegelikult lilli, maalin seda nähtamatut tunnet nende taga – kevade soojus ja lõhnav maailm, nii uus ja nii värske, kus kõik tundub võimalik.  Ajatu kuldne rahu vanaema õunapuuaias, kus kõik oli turvaline ja kindel...rõõmu ja armastuse hetked, mis hetke pärast kaovad ja ometi jäävad tallele. Soovin, et näitusekülastaja tunneks helgust ja lahkuks hea tundega!”


Näituse avamisel tutvustab kunstnik näitust ja selle saamislugu. Näitusel olevad maalid on müügis ning neist on võimalik ka reprosid tellida.
Üritus on tasuta.

3

Juuni

2022

E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.