<!-- Google Tag Manager (noscript) --> <noscript><iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-PHLCMNKP" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript> <!-- End Google Tag Manager (noscript) -->

Seto leelo

Seto kultuur on aastatuhandete vältel olnud suuline kultuur, mille põhiväärtusi on edasi antud lauldes. Setosid tuntaksegi eelkõige nende erilise laulutraditsiooni – seto leelo – poolest. Leelo on enam kui tuhat aastat vana. Seda iseloomustab kindel reeglistik, aga samas hinnatakse ka improvatsiooni. 2009. aastal kanti seto leelo UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Setod on ka tantsurahvas: peaaegu igas külas on mõni tsura (noormees), kes peo pilliga – tavaliselt karmoškaga – käima tõmbab. Seto tantsud on hoogsad ja emotsionaalsed, nagu setod isegi.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=mSXcYph-ODc

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.